| JustRay1 a întrebat:

Recent am cumparat o orga Roland G600 si nu am stylurile facute calumea pe ea. Daca stiti pe cineva care se ocupa cu asa ceva va rog dati un numar de telefon sau o adresa de mesenger. Va multumesc mult. P.S. Daca stiti un tutorial pe net cu asa ceva va rog mult de tot s-a dat un link ceva. Dau funde celui care ma poate ajuta.

6 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Stai o clipa sa inteleg si eu ce doresti tu.Tu unu doresti un style pentru orga respectiva, adica mai exact un program ce se bazeaza pe un negativ, sau un colaj sa zicem de nunti/botezuri s.a.m.d. Practic tu asta doresti. Uite daca intr-adevar asta cauti iti recomand site-ul clape.ro(trebuie sa iti faci un cont), cat despre modul in care se introduce acest syle in orga cred ca stii(daca nu ma insel ai suport flash adica usb, deci instalarea e simpla)

| JustRay1 explică (pentru panther2007):

Da eu asta caut programe de nunta mai exact ritmurile. Nu este asta o problema ca le iau de pe net dar toata chestia este ca nu stiu cum sa le salvez in memorie si de asta am intrebat daca stiti pe cineva care se ocupa cu asa ceva.

| panther2007 a răspuns:

Daca nu ma insel trebui sa pui stiles-ul pe un flash
acel flash il introduci in orga
pe urma trebuie sa existe undeva o comanda
save to intern memori
sau copy to intern memory disk

| JustRay1 explică (pentru panther2007):

Asta ie problema ca orga ie in germana si nici nu stiu ca daca as stii as faceo si singur dar nu stiu si credeam ca imi puteti spun pe cineva care se ocupa cu asa ceva.

| panther2007 a răspuns (pentru JustRay1):

Uite un raspuns daca esti din Bucuresti iti recomand sa te duci la magazinul de muzica si instrumente(e pe langa sediul BCR) altceva nu stiu ce as putea spune

| JustRay1 explică (pentru panther2007):

Nu sunt din Bucuresti sunt dintr-o comuna aflata pe langa Craiova