| ralucutzica a întrebat:

Un prieten nu are cont pe TPU, si m-a rugat sa va intreb urmatoarele lucruri:

1. Cum poate sa isi faca un sit si sa il publice gratis adica fara plata.
2. Daca ar fi sa isi faca un sit cu plata cam cat ar trebui sa dea?
3. Sa ii explicatii bine pentru a inteleg si el cum sa isi faca un sit cum un alt sit depe google sau ceva de genul asta, si sa il publice si sa puna reclame.Dar va rugat sa nu ii dati sfaturi cum ca: A pai mai bine plateste pe cineva sa iti faca.

Mersi.

Răspuns Câştigător
| AndreiGabi a răspuns:

I'as sugera sa foloseasca un blog.Blogspot e simplu de utilizat daca isi da interesul. In timp, mai ales daca are multe vizualizari o sa fie gasit si pe motoare de cautare precum google. La inceput insa il postezi singur.
Un site poti crea si pe webs, ucoz dar pentru domeniu dai bani. Nu recomand pentru ca nu cred ca se merita daca nu ai strictul necesar de cunostinte in acest domeniu.

3 răspunsuri:
| blackcat99 a răspuns:

Buna. De ce nu incearca sa-si faca mai bine un blog, decat un site? Pe blogspot e foarte simplu si rapid, dar mai ales gratis. Cauta pe Google blogspot, si urmeaza pasii de acolo. O zi frumoasa!

| PяInCєSs a răspuns:

Buna, pai spune-i sa isi daca cont pe www.wix.com il poate face exact cum vrea el si poate sa puna cate reclame vrea apoi daca vrea si un domeniu sa isi faca cont pe www.dot.tk ca sa para mai frumos! pe wix.com ai tutorial daca nu se descurca trimite-mi un mesaj cu id lui si il ajut eu! Bafta!

| MassEffect a răspuns:

Sall,il poate face aici http://www.ucoz.ro/? pguid=3620098143&gclid=CIfCzIGqhbICFUTxzAodgjEAAw este absolut gratis, dar nu cred ca poti pune reclame.