Întrebare recomandată | Ovidiuu_Ovidiuu_1995 a întrebat:

Am pus de vanzare ceva pe net si am gasit clientul. El vrea sa imi faca plata prin card. Daca i dau nr de cont poate avea acces la cont prin anumite "smecherii"? Adica poate fura banii depe card? big grin Funda...

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

În mod normal, nu.

13 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Intreaba la banca pentru a fi mai sigur.Deocamdata nu oferi nicio data.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu-s as in astea, dar nu trebuie sa ai incredere in toata lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poate dar asigurate ca este cineva de baza acela

| HighDefinition a răspuns:

Nu poate fura.
Asigură-te că-l dai la o persoană / companie de încredere.

| Ovidiuu_Ovidiuu_1995 explică (pentru HighDefinition):

Pai tocmai dinaia intreb. ca nu stiu cu ce persoana am de aface si vreau sa stiu daca ii ofer nr. de card si numarul de cont poate avea acces la cont? straight face

| vatco a răspuns:

happy pai daca ii dai nr contului nu are ce date sa iti ia spre ex nr cardului, pin si alte chestii cu care poate face plati.nr contului pentru asta se da, pentru ca lumea sa poata sa iti transmita bani..altfel cum ar fi posibil..atentie insa.una e sa ii dai nr cardului si una e sa ii dai nr contului adica IBANUL. daca iti cere IBANUL nu e nici o problema. daca iti este frica de chestii de genu trimite-i pachetul ramburs, adica sa dea banii cand ridica pachetul.

| stefano200 a răspuns:

Datele de cont nu se dau!

| stefano200 a răspuns:

Sa-ti faca plata ramburs prin orice companie de curierat sau on-line prin moneygramm sau western-union etc.

| alexprod a răspuns:

Poti fi pacalit, tu ii trimiti produsul de vanzare si nu mai primesti niciun ban.

| ninja4time a răspuns:

Da se duce la banca cu numarul de cont pe care ii l-ai dat si pote sa iti ia toti bani deia este cel mai bine sa o faceti fata in fata sper ca tem ajutat fundahappy

| cris2103 a răspuns:

Mai bine nu dai datele. Multi oameni si-au patit-o. Daca isi doreste cu adevarat acel lucru vine la tine cu bani fara sa-i puna pe card.Ai grija, mai bine nu da numarul contului.

| SebiCr7 a răspuns:

Fa-ti frate alt card. care sa nu ai nici un ban pe el.

| mihayolariu a răspuns:

Nu poate fura. dar cel mai bine sa intrebi la banca sa iti dea mai multe detalii.si abia dupa ii dai nr de card happy sper ca te-am ajutat