| glodbogdan a întrebat:

Vreau sa instalez windows 8 dar nu stiu daca ma voi descurca cu instalarea&configurarea routerului wireless.Data trecuta i-am chemat pe cei de la care am net si mi l-au configurat ei. Vorbeau ceva de mac-ul router-ului daca nu ma insel.
Intrebarea mea este:Este greu de instalat configura un router(TP-LINK)?

Răspuns Câştigător
| Wrufloukel a răspuns:

Daca vrei, să nu ai probleme cu nimic, scoate toate cablurile care le ai băgate în calculator, inclusiv cablul de la internet adica mufa de la internet trebuie să o scoți din pc, trebuie să scoți și cablurile de la sistemul audio, vei lăsa doar cablul de la tastatură și șoricel atata, în rest deconectezi absolut tot ce tine de cabluri! Și apropos, la ce firmă de net ești frățioare de trebuie să-i chemi pe ăștia să-ți bage mac-ul pe router? Apoi trebuie să fii sigur că ai formatat partiția unde va urma instalrea windowsului, dacă mai ai alte harduri conectate la calculator scoate-l, decuplează hardul Acela de la pc. Instalarea windowsului 8 este ușoară, dar cel mai greu urmează atunci cănd te vezi cu el instalat și nu știi cum trebuie configurat. Este ușor de instalat dar este greu de configurat și de optimizat. Toată lumea în ziua de azi se pricepe la instalat windowsuri, dar cănd vine vorba de optimizat, habar nu au. Și crede-mă pe cuvănt, dacă nu te pricepi să optimizezi un windows 8, îți zic din start, să nu te complici cu el, mai bine instalează-ți xp-ul. Windows 8, este un windows cu dus și-n tors, dacă ai facu o simplă greșeală, îți poți lua adio de la a mai funcționa bine. Era bine dacă chemai un prieten la tine să-ți explice exact ce să faci! În prealabil, windows 8 funcționează bine! Dacă vrei imi lași un id de mess și îți mai explic pe mes dacă vrei desigur!

| glodbogdan explică (pentru Wrufloukel):

Windows 8 l-am mai instalat pe un laptop..Stiu ca este usor de instalat!
Ms de raspuns!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se instaleaza el automat. nu iti fa griji.

| catalino200 a răspuns:

Se poate instala de la sine dar daca nu se instaleaza te duci in contro panel, set new network dai pe wireles daca ai router, til gaseste iti bagi datele si ar trebui sati mearga.Bafta!

| Anonymous112 a răspuns:

Se instaleaza singur.

| glodbogdan explică:

Toti mi-ati fost de mare folos si va multumesc mult pentru asta.Chiar nu stiu cui sa-i dau funda!?