| Marian2314 a întrebat:

vreau sa-mi fac un tatuaj complet exact ca la Dwayne Johnson. Unde imi recomandati sa fac tatuajul in Romania sau peste hotare? De ce in Romania si nu peste hotare? De ce peste hotare si nu in Romania?

Răspuns Câştigător
| AlexCristi97 a răspuns:

De ce ca Dwayne Johnson si nu ceva original? Daca cel de la profil esti tu, nu ti se potriveste deloc, plus ca un tatuaj mare ca al lui costa mult, doare si mie mi se pare destul de urat (cu atat mai urat daca nu ai fizionomie asemanatoare macar). In Romania sunt destui artisti foarte buni, nu vad de ce ai merge in strainatate sa ti-l faci (doar daca stii pe cineva acolo si e mai ieftin).

| Marian2314 explică (pentru AlexCristi97):

Pentru ca imi place foarte mult tatuajul lui. Unde ar fi ok sa fac acest tatuaj prin Romania? In ce oras? Cat m-ar costa?

| AlexCristi97 a răspuns (pentru Marian2314):

Nu stiu niciun tattoo artist. Stiu ca la sibiu a fost tattoo expo si m-am nimerit sa fiu pe acolo si am vazut ca artistii din sibiu fac tatuaje faine. Pentru ce vrei tu nu iti trebuie nu stiu ce artist, ci doar un om care sa se priceapa la batut tatuaje corect. (niste prieteni si-au facut la un amator si nu prea e de calitate pentru ca ba a apasat mai tare, ba mai incet si conteaza mult).
Trebuie neaparat sa ai peste 18 ani.
Costa undeva la 2000 de lei, depinde de tattoo-artist.
In continuare iti zic ca nu ti-as recomanda sa iti faci.

| Marian2314 explică (pentru AlexCristi97):

Am 17 ani si de la varsta de 16 ani am inceput sa-mi placa.Vara aceasta ma duc in strainatate sa lucrez pe 3 luni iar apoi sa-mi fac tatuajul in Romania, dar nu stiu unde.Dar imi poti spune de ce mi-ai recomanda sa nu mi-l fac? In fine nu vreau cu culori doar cum e la Johnson Dwayne.Mai mult nu

| AlexCristi97 a răspuns (pentru Marian2314):

Sunt fan al tatuajelor, atat timp cat sunt faine, ti se potrivesc si semnifica ceva. Pentru The Rock, tatuajul are toate cele mentionate mai sus: arata foarte fain pe el, ii se potriveste la fix si cuprinde elemente care au o adevarata insemnatate pentru el.
Tie...din ce vad din poza de profil esti mai slabut asa ca in primul rand va trebui facut mai mic si modificat. Nu inseamna nimic, e doar un decor de care te vei plistisi cu siguranta in maxim 2 ani dupa care vei regreta ca trebuie sa stai tot restul vietii cu chestia aia pe tine. Apoi mai e si chestia financiara...m-am mai uitat pe net si posibil sa depaseasca chiar 3000 de lei ca trebuie sa platesti extra pentru artist si copierea designului si vreo 300-400 de lei pe fiecare sedinta de 3-4 ore (si tatuajul ala se face in minim 4 sedinte).
Nu zic sa nu iti faci tatuaj, fa-ti. Doar ca nu unul asa mare si fara pic de semnificatie pentru tine. Fa-ti ceva mai mic, poate si color care sa aiba ceva elemente cu semnificatie, de care esti atasat emotional si esti 100% sigur ca vei fii toata viata legat si devotat acelor elemente si mai ales semnificatiei lor.