| LuciWv a întrebat:

Vreau sa vand ceva pe olx insa nu trimit decat daca mi se achita prin banca, daca imi depune suma in cont la BRD poate sa retraga depunerea?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După ce depune bani în contul tău bancar, el nu mai are acces la ei, deci nu îi poate retrage.

| Frank51 a răspuns:

Vrei sa ii trimiti cartofi si sa ramai si cu banii? Stai linistit ca acum exista reviewuri si pe olx, in 2 zile isi recupereaza banii cei pagubiti.

| LuciWv explică (pentru Frank51):

Nu, vreau sa ii trimit cuiva care o sa il si ridice nu o sa il comande si apoi nu il mai vrea ca nu are chef

| Frank51 a răspuns (pentru LuciWv):

Pentru asta se achita doar costul transportului, cumparatorul nu are nici-o obligatie fata de nimeni.

| Yuoia a răspuns:

Da, in Banca poate bloca sau anula plata.
Daca nu ai incredere in ramburs, nu mai vinde.