| geo2044 a întrebat:

vreau si eu sa formatez local disk c si nu merge deoarece windows-ul se afla acolo ce pot sa fac sa il formatez.

4 răspunsuri:
| Lumine a răspuns:

Buna!
Cand instalezi windos-ul,il poti formata, creea, repatitiona, etc.

Succes!

| Bybanu a răspuns:

Dai format cu clik dreapta, ca windowsul nu se stergewinking

| JustCosmin a răspuns:

De ce vrei sa formatezi C-ul? Partitia pe care este Windows-ul instalat,se formateaza doar in momentul in care reinstalezi sistemul de operare. Daca vrei, singura optiune pe care o poti face, este sa cureti partitia: Click dreapta pe partitie>Properties>Disk Cleanup si dai delete la fisierele care nu sunt necesare.

| clawditzu a răspuns:

L-ai bootat inainte?