| iGabyTzu a întrebat:

vreau si eu sa trimit un laptop unui prieten (din Spania in Romania) dar nu stiu prin ce firma de transport sa-l trimit... Laptopul este destul de scump deci nu vreau sa se strice ceva la el... Deci cum as putea sa-l trimit?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Transportă cu cartrans e una din cele mai serioase firme de transporturi.

| cristimihailov a răspuns:

Platesti o asigurare de transport si daca se strica vizibil, asigurarea ar trebui sa te despagubeasca.

Pe langa asta bagi so tu folie cu bule si polistiren expandat. Adica il izolezi de socuri si scrii mare fragile.

| iGabyTzu explică:

Da o sa-l invelesc bine... Dar am vazut ca multe firme nu-si asuma responsabilitatea pentru deteriorarea produselor... am sa incerc cu TNT sau o sa ma documentez si despre Cartrans