| iTuneX a întrebat:

Salut tuturor! Am o intrebare
Deci am un Router Wi-fi asus si vreau sa ma conectez la el de pe telefon. Cum fac asta? si cum imi aflu parola?

Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Pai daca ai o parola de wifi si nu o stii se poate afla doar intrand in configuratia lui folosind un calc
deschizi un browser (internet explorere, mozilla firefox, google crome etc.)si in bara de adresa pui ip-ul: 192.168.1.1, dai enter, apoi o sa iti ceara un user si o parola pentru accesare (cele implicite sunt admin si la user si la pass) le introduci apoi si gata ai intrat in router. Apoi o sa ai o lista cu mai multe meniuri, trebuie sa dai pe meniul wireless si o sa se deshida toate setarile pentru wifi printre care o sa gasesti si parola (o sa fie ceva de genu: wlan key, key1, pre shared key...etc)
mult succes
daca ai intrebari imi lasi un mesaj si sa imi spui mai exact si ce model ai.