| Kampion a întrebat:

Am un Nintendo DSi si un router Asus rt-n10e. Cand vreau sa ma conectez, bag parola si astept... la un moment dat imi spune ca nu a mers. Am incercat pe telefon si merge wireless-ul, ce are Nintendo-ul?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Incearca sa pui la router o parola wep sau fara parola, vezi daca vrea/

| razvanytb a răspuns:

Ai incercat sa tii pc-ul pornit cand folosesti ruterul

| Kampion explică (pentru razvanytb):

Ce treaba are Nintendo-ul cu pc-ul?

| DimaIsTheBoss a răspuns:

Frate... Nintendo e o consolă destul de veche. poate că nu se potrivește IP-ul.
Cand intri in setarile consolei la wifi verifica IP-UL retelei tale de wifi si uita-te daca corespund.
Oricum s-ar putea ca Nintendo sa nu suporte tipul de wifi care il are routerul tau.
Am o idee totusi. Dacă ai net pe telefon atunci fă hotspot personal si incearca sa te conectezi pe reteaua aia
Bafta!