| baiatuucupizzza a întrebat:

Salut tuturor am stat pe ganduri si m-am gandit cum as iesi mai bine cu un sistem desktop daca l-as cumpara gata facut sau daca il fac eu.Decizia a fost luata si m-am decis sa il fac eu.Am ales un procesor de la amd(a10 5800k) o placa de baza de la asrock fm2a55m-dgs,ieri mi-au venit si ramii de la Kingston (4gb pe 1600mhz cl11) placa video integrata(APU) si sursa de 335 max...
Intrebarea mea este urmatoare imi duce sursa acest sistem? iar ramii daca nu se numara in lista de memorii suportate la placa de baza trage de seama nefunctionarea sistemului?

5 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

E foarte slaba sursa, macar una de 500 ti-ar trebui.

| baiatuucupizzza explică (pentru WR104):

Asta e buna? http://www.emag.ro/sursa-inter-tech-a-500w-sl-500/pd/EXFS2BBBM/
Nu am nici cpu deocamdata

| WR104 a răspuns (pentru baiatuucupizzza):

E buna, ii de 500, am avut si eu de 350 si a trebuit sa o schimb cand am facut un mic upgrade.
Succes!

| MitroKta a răspuns:

Pt ca sa vezi daca duce sursa aduna watii de pe fiecare componenta si trebuie sa dea mai mic sa u egal cu watii sursei. La intrebarea doi raspunsul este probabil da.

| Niiiicu a răspuns:

E slaba sursa.ia de 500, iar cu rami daca nu sunt buni nu poti face nimic la pc