| 78buc a întrebat:

Salut tuturor,ieri pentru prima data mi-a venit ciclul,insa nici nu stiam,nu am avut nici o simptoma si nici nu am simtit,stiu ca de regula ai dureri mai jos de burta mdureri de cap,iritatii, dar nu am avut nimic.Din ce cauza? Vi s-a intimplat asa si voua?

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ai ceva. La unele femei nu apare niciun simptom vizibil. Iti pot aparea insa mai tarziu, pe parcurs.
Insa nu iti face griji, fii fericita pentru ca esti o norocoasa. Nu vad de ce te-ai plange din cauza asta. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toate femeile au dureri menstruale in timpul ciclului, poate ai noroc happy.

| Kriss96 a răspuns:

Prima data nimeni nu are.
Eu chiar nu am avut deloc in primul an. Abia apoi a inceput durerea de burta.
Dar nu e asa rea la cele mai multe dintre fete. Oricum o sa te doara mai incolo. Cand eram in generala si ne-a venit in acelasi an la toate fetele, nu ne plangeam de nicio durere.
Acum e la ordinea zilei sa ma plimb prin liceu si sa dau de cate 2-3 indurerate, morocanoase ca le-a venit si au o stare proasta happy