| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
ieri ar fi trebuit sa se termine ciclul...inca mi-a venit si astazi si am dureri de burta si de cap.se opreste o perioada si porneste iarasi. din ce cauza s-a prelungit? o fi din cauza dezvirginarii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DanielaMiky a răspuns:

Poate fi vb de o raceala dar a se opri o perioada si a-ti veni iar adica sa-ti vina de 2 ori intr-o luna e una si a se prelungi de la 5 zile la 7 dex exemplu e alta... hotaraste-te.ori s-a pre; ungit ori ti-a venit de 2 ori?

| ioana_3540 a răspuns (pentru DanielaMiky):

Se oprea cateva ore si iarasi pornea... de obicei ma tinea 4-5 zile maxim si m-am speriat ca tot continua.

| DanielaMiky a răspuns (pentru ioana_3540):

Daca in cursul perioadei de sangerare menstruala 3-5 zile cat te tine. se opreste intr-o zi cateva ore si apoi porneste iar, nu inseamna ca ai o problema se poate intampla ca in primele 2 zile sa curga mai mult iar apoi mai putin. Daca insa se prelungeste mai mult de 7 zile atunci poate fi vb de o raceala sau un chist ovarian. Daca intampini probleme de genul acesta mergi la un consult ginecologic.

| ioana_3540 a răspuns (pentru DanielaMiky):

S-a oprit pana la urma de tot, dar de atunci am scurgeri... ma gandesc ca poate m-am racit putin. multumesc mult. pupici