| DragosMarian98 a întrebat:

Salut tuturor.
Știe cineva un site sau ceva unde pot găsi locuri de munca sigure în Germania, Anglia, Italia? Locuri unde nu necesita numai decat sa cunoști limba?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La ora asta, nicaieri!
Toate granitele sunt inchise, nimeni nu intra, nimeni nu iese.
Munca in strainatate este limitata, fiind oferita localnicilor fara sa-si bata nimeni capul cu strainii care pot veni cu virusul sau cu asigurarile lor de sanatate.

| DragosMarian98 explică (pentru Violleta2022):

De fapt, lumea circula mult dintr-o tara în alta. Chiar și eu am trecut granita fara nicio problemă. Adeverinta de la medic și treci liniștit.

| Violleta2022 a răspuns (pentru DragosMarian98):

Poate vrei sa spui "circulau", fiindcala ora asta nu au ramas prea multe tari europene care sa ne primeasca, fiindca mai toti ne-au pus interdictie sa intram.

| Hollyg a răspuns:

Salut! In Germania stiu ca se căutau lucrători pentru abatoare, fără sa cunosti limba germana.

| DragosMarian98 explică (pentru Hollyg):

Salut. Ai un link spre un site sau pagina oficiala? Ceva?

| Hollyg a răspuns (pentru DragosMarian98):

Nu am link-URI, pentru ca nu cred ca au. Dar îndată ce ajung acasa pot caută numărul de telefon si ti-l pot scrie in privat.

| DragosMarian98 explică (pentru Hollyg):

Nu îmi da voie sa-ti dau mesaj. Cică am status de junior