| anger a întrebat:

un prieten are un dubiu. Ca sa intri la facultatea de Telecomunicatii, trebuie sa dai admitere? ( el a inteles ca va trebui sa dea din matematica : algebra si analiza si matematica : trigonometrie si geometrie sau ceva din fizica ) Si eu am cautat ceva pe internet, cum ca s-ar da la Politehnica din Timisoara, dar era din anul 2006!

1 răspuns:
| dudutm a răspuns:

Eu is anu1 la Electronica si Telcomunicatii ( Politehnica in TImisoara ) si se da admitere doar din matematica. Gasesti pe www.upt.ro examenele. Am eu cartea rosie cu exercitii din care se da admiterea, daca o vrea eu dau gratis ca si asa nu am ce face cu ea. Oricum de intrat o sa intre ca se poate copia usor la admitere ( doar sa ai de unde ), greul vine dupa:D.