| edygman a întrebat:

Urmeaza sa ma inscriu la universitatea de arta din Bucuresti, insa am o problme in privinta fisei medicale. Mi-a fost data de catre doctora liceului o fisa cu mai multe date referitoare la mine, insa nu o gasesc momentan. Universitatea cere urmatoarele :adeverinţa medicală eliberată de cabinetele medicale colare sau dispensarele teritoriale,
dispensarele de întreprindere, din care să rezulte
că sunt apţi pentru profilul sau specializarea la c
are
candidează,
vizată de medicul de familie. Intrebarea este : mai am nevoie de toate fisele alea cu vaccinuri data de doctora din scoala sau pot sa ma duc si sa cer de la doctora mea de familie o adeverinta care sa arata ca sunt apt? Multumesc!

5 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Daca mergi la doctorita de familie, e suficient sa-i spui ca doresti o adeverinta pentru inscrierea la facultate si va sti ce sa-ti dea (cum ca esti apt). Costa vreo 15 lei cred. Cu fisa medicala nu ai ce sa faci la facultate.

| edygman explică (pentru mdaria):

Inteles-am. Multumesc!

| onlym3 a răspuns:

Pe vremea cand m-am inscris eu la facultatea mi-a trebuit o simpla adeverinta de la medicul de familie unde sa scrie "apt pentru studii universitare" sau "apt pentru facultate" si atat.

| edygman explică (pentru onlym3):

Pai si acolo scrie tot de adeverinta pentru a vedea daca sunt apt. deci banuiesc ca nu trebuiesc toate alea

| Byana a răspuns:

Nu iti trebuie acea fisa de la liceu ci o adeverinta de la medicul de familie ce costa 25 de lei, bine ar putea varia de la medic la medic, dar la mine in oras asa e peste tot de cativa ani.