| donosacosminfrance a întrebat:

Salut, va rog frumos imi putei explica si mie aceasta problema pe care o am la facebook:intru sa ma conectez scriu emailu si parola apoi imi apare"You're Blocked from Sending Friend Requests for 30 Days"apoi bifez casuta, iar apoi imi apare"Give Us Some Feedback"apoi bifez ca am inteles de ce am fost blocat adica la prima "yes" si dau trimite...dar nu se intampla nimic nu merge sa ma conectez.Am mai patit asa dar cand trimiteam imi mergea acum nu spuneti-mi si mie va rog ce este VA MULTUMESC!

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

E a 5 a oara cand te blocheaza facebook, cat vrei sa mai mearga? Sterge cookie si cache din browser si incearca din nou.

Pentru alte detalii (foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| donosacosminfrance explică (pentru neluL):

Salut am sters cookie si cache din browser dar degeaba am bifat ce trebuie dar nu imi da voie sa intru...un prieten mi-a spus ca dupa 3 zile s-ar putea sa imi dea voie dar nu cred... oare sa mi-l fi blocat de tot?

| Baton a răspuns (pentru donosacosminfrance):

Nu cred ca ai incalcat vreun regulament ca sa t-il blocheze de tot, asa ca vezi ce se intampla dupa aceste 3 zile

| donosacosminfrance explică (pentru Baton):

Nu stii cum sa iau legatura cu cei de la Facebook...Admini sau ceva?

| neluL a răspuns (pentru donosacosminfrance):

Nu e blocat de tot. Asteapta cateva zile, poate o saptamana pentru ca esti la a 5 a abatere si poate asa te inveti minte sa nu mai dai cereri de prietenie la persoane care nu le cunosti! Asta e ultimul avertisment din cate stiu eu de la facebook in legatura cu cererile de prietenie. Urmatorul avertisment este pentru 1 an.

Ca sa iei legatura cu facebook vezi aici in functie de problema care o ai :
http://tiny.cc/os0ruw

| Baton a răspuns:

Datorita politicii de confidentialitate modificate de cei de la fb acum ar cam trebui sa cunosti persoanele carora vrei sa le trimiti cereri de prietenie de afara..adica offline sa ii cunosti si nu doar sa te apuci sa trimiti cereri pe unde apuci.Modificarea asta a fost facuta deoarece multi useri au facut plangeri ca primesc tot felul de cereri de prietenie de la persoane necunoscute.Asteapta alea 30 de zile si apoi poti trimite iar cereri.Dar incearca sa nu trimiti sute de cereri pe zi pentru ca te vor bloca iar.

| donosacosminfrance explică (pentru Baton):

Da dar nu numai ca nu pot sa trimit cereri de prietenie nu mai merge sa intru deloc, deci bifez tot ce trebuie dar...nu imi da voie sa intru pe facebook deloc