| AnOnImA2o0osiPUNCT a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu o problema. De ce nu ma lasa sa intru pe facebook? Scriu email-ul si parola si dau conectare. nu imi da voie dar in schimb imi zice :
Do you know the people you're sending friend requests to? si pa pune sa bifez o casuta. o bifez si dau continuare apoi imi apare:
Cancel Pending Friend Requests
Most people cancel their pending friend requests to avoid being blocked from sending requests in the future.
These people haven’t responded to your request. Would you like to cancel these? Imi da o lista de prieteni dupa care la sfarsit zice cancel requests. dau pe acel buton si imi apare sa-mi scriu iar email-ul si parola, le scriu si imi apare aceeasi poveste
Va rog sa ma ajutati cat mai repede happy. ce pot face ca sa pot intra iar pe fb?
Dau funda la cel care ma ajuta, promit! big grin

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Probabil nu ti-ai accesat contul de Fb o buna perioada de timp. De aceea s-ar putea sa-ti ceara sa confirmi ca acel cont iti apartine. In lista ta trebuie sa existe si persoane pe care le cunosti personal si le-ai putea cere acestora sa-ti dea nickname-ul lor de facebook, pentru ca atunci cand iti cere sa recunosti poza sa stii cui apartine. Daca ai zeci/sute/mii de prieteni virtuali, e putin probabil sa stii ce nume de cont are fiecare, pentru a ghici acele cateva poze pe care serverul principal le arata spre identificare. Daca ti-ai inscris numarul de telefon pe cont la descriere (privata, desigur), s-ar putea sa mai existe o sansa, dar nu pot confirma acest lucru. Va trebui sa faci o documentare pe net, pe site-ul oficial daca se poate recupera un cont in acest mod. Persoana cunoscuta mie care a patit acelasi lucru a fost nevoita sa creeze un cont nou, nemaiavand acces la cel suspendat.

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

E posibil sa fi fost blocata de administratorii facebook pentru ca ai trimis multe solicitari de prietenie, si in plus persoanelor pe care nici nu le cunosti. daca se adevereste ceea ce zic vei sta cam o luna fara facebook.

| AnOnImA2o0osiPUNCT explică (pentru gelu1970):

Ar fi bine sa fie asta sad

| OnutzaMikutza a răspuns:

Cred ca cineva a incercat sa iti sparga contul!

| 5n0wm3n a răspuns:

Trebuie sa dai OK, asa mi s-a intamplat si mie e din cauza ca ai dat pre multe cereri de prietenie