| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti cum pot taia o poza (virtual vorbind)? Trebuie sa folosesc un program anume sau cum? funda

Răspuns Câştigător
| Andru_Alex_1998_KXZc a răspuns:

Da ok....Trebuie sa urmaresti urmatorii pasiwinking :
-Descarca PhotoScape
-Dupa aia il instalezi
-Bagi poza in PhotoScape
-jos vezi ca e o forfeca
-Da click pe foarfeca
-Si taie...
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking
Funda plss happy

| anonim_4396 explică (pentru Andru_Alex_1998_KXZc):

Am descarcat photoscape dar nu gasesc foarfeca. sad Vreau sa tai partea de jos la o fotografie. Cum fac?

5 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Depinde de cit de mult ceri de la un program foto pe care al folosesti.Simplu de tot poti obtine decuparea unei portiuni din poza asatonguee poza dorita dai clik dreapta si selectezi edit, se va deschide un program.In partea dreapta a ecranului vei gasi mai multe optiuni cu care poti taia,adauga,scrie text, color, sterge, mari, inseria ..deci pentru inceput te poti familiariza cu lucrul cu pozele, apoi poti deveni mai pretentios si trece le alt program mai destept si cu mai multe optiuni si posibilitati "artistice" pentru tine.Atentie sa nu exersezi pe o poza unicat, todeauna fa o copie apoi exerseaza pe ea, altfel poti distruge o poza draga si regretele sunt degeaba, nu o mai poti reface la loc.Succes!

| Amy240 a răspuns:

Ai nevoie de programe speciale sau am un program care il folosesc eu si merge se numeste Microsoft Ofiice World 2003. Sper ca te-am ajutat happy

| Anonim5566 a răspuns:

Incearca Pizzap.

| AlexTudorache a răspuns:

Pai sunt tot felul de programe..mai complicate sau simple. incearca cu paint si o sa iasa ok