| Anr87 a întrebat:

Salut, vreau sa fac operatie de deviatie sept si voiam sa stiu daca este cineva care a facut in Constanta la vreo clinica/doctor si daca ati putea recomanda ceva in Constanta, si daca este bine dupa operatie pentru ca este cu dusul si intorsul cand este vorba de asemenea operatii mai ales când e vorba si de cornete nazale se poate sa fie si mai rau ca inainte

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Eu am facut la Bucuresti dar daca as putea da timpul inapoi, mi-as vedea de treaba mea. A fost groaznic, 2 zile am stat cu tampoane in nas iar apoi vreo 2 saptamani m-am dus zilnic pentru curatarea foselor nazale si nici nu vreau sa vorbesc de dureri. Acum la o distanta de 7 ani de la operatie vreau sa consult un alt doctor pentru o opinie deoarece operatia in cazul meu nu a prea reusit iar pe nara stanga intr-un loc de cativa mm, peretii nazali au ramas lipiti intre ei si respir undeva la 40% aproximativ din cum respir pe nara dreapta. De ce m-am hotarat dupa 7 ani sa consult un alt doctor? Pentru ca sincer am ramas traumatizat cu operatia si doctorul de atunci mi-a zis ca trebuie sa o refacem ca sa rectifice ceea ce nu au reusit in timpul anesteziei. Daca poti sa respiri cat de cat ok si deviatia de sept nu e prea vizibila, te sfatuiesc sa iti vezi de treaba ta.

| Anr87 explică (pentru siriusblack98):

Inseamna ca ai o sinechie, asta poate sa iti ramana depinzand de cum s-a vindecat, dar sinechia se poate rezolva, dar e cam complicata si treaba asta ca dupa ce iti rezolva sinechia poate sa se formeze iar, cred ca trebuie sa te speli bine inaintru, as zice sa consulti sa vezi ce se poate face