| ioana3432B a întrebat:

Am probleme cu respiratul, am fost la ORL și am avut tratament pentru 3 luni dar nu a dat roade. Doctora a sugerat operație: reducere cornete nazale inferioare cu radiofrecvența. Problema e ca eu mă confrunt cu aceasta problema de câțiva ani și din cauza asta și a altor probleme eu am început sa am atacuri de panica și anxietate. Am înțeles ca după operație nu voi putea respira pe nas vreo 2 zile și asta mă sperie foarte foarte tare, deja de câteva zile am început sa fiu iar agitata. Tușesc și mi-am iritat gâtul, îl simt amorțit și deja am dificultăți la înghițire. Îmi puteți spune dacă ați avut deviație de sept ca și mine să-mi spuneți va rog cum v-ați simțit, ce simptome ați avut? Sau dacă cineva a făcut operația? Cum a decurs? Pot sa fac operație doar pe o nara? Nu le vreau pe amândouă înfundate. Știu ca ar fi doar 2 zile dar sunt foarte speriata și panicoasa și nu știu cum sa schimb asta. Chiar am nevoie sa vorbesc cu cineva care a trecut prin asta.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ai găsit medicul potrivit, eu zic să prinzi curaj și să te duci cu incredere. Lucrurile vin și trec. Vei trece și peste necazul ăsta. Dacă nu te vei duce, e posibil să fii dependentă de picături nazale, toata viata.

Citeste si aici niste raspunsuri care te intereseaza:

https://www.tpu.ro/......nfortabil/

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pot sa fac operație doar pe o nara? Da, faci operația pe o nară iar ulterior pe cealalată.