| andutzu010 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un procesor nou.Desi vreau sa cumpar un i5 3570 s-ar putea sa nu il pot cumpara asa ca m-am orientat spre o alternativa de la AMD.Am citit pe multe siteuri ca desi FX 8150 are 8 nuclee si e mai rapid la aplicatii, la gaming tot vechiurile Phenomuri ar fi mai bune asa ca m-am mai uitat si am vazut ca exista si un Phenom x6.Acum vreau sa va intreb pe care credeti ca ar trebui sa il iau Phenom X4 sau X6? Fac acest upgrade strict pentru gaming, si nu doresc sa fac un overclock.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AMD FX-8350 bate phenom.
Aici te orientezi dupa buget si dupa placa de baza, vad ca spui de Intel si amd asta insemnand ca ai nevoie si de placa de baza.
Oricum daca iti permiti Fx 8350 ala e, nu iti bate capul ca nici Intel i7 haswell nu este mai bun decat ala.