| maddog95 a întrebat:

vreau sa-mi reinstalez windows-ul pe pc dar nu stiu ce drivere imi trebuie si as dori sa stiu daca pot afla cu ajutorul unui program sau unde intru pentru a afla ori daca exista ceva drivere universale care se potrivesc la orice tip de pc! dau funda primului raspuns eficient urgent!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmmmmmmmm,nu prea exista driveri universali incearca asa click dreapata my computer properties -hardware -device manager.acolo iti arata placile tale si instalate tie iti trebuie driveri audio si video si o sa-t arate de exemplu la video adapter {placa video} ati radeon 1250 series sau nvidea g 650 sau altceva.ti minte chestile astea si dupa aia cauti la google driver cum iti trebuie tie.sau daca nu te descurci dupa ce instalezi windowsul este un prgram simplu si bun mypcdrivers se numeste el iti cauta automat ce driveri ai lipsa si iti da linkul de unde sa ii downloadezi bafta

| costyfzr a răspuns:

Instaleaza-ti windows black xp. asa se numeste. iti instaleaza automat driverele. sau windows 7 instaleaza si gata

| costyfzr a răspuns:

Instaleaza windows black xp. o sa-ti caute automat driverele. sau mai bine, daca ai o configuratie buna instaleaza windows 7 si gata.

| costyfzr a răspuns:

Instaleaza windows black xp sau windows 7 si iti gaseste automat driverele necesare. O ZI BUNA