| Andrei95_2385 a întrebat:

FUNDA! Am o problema am luat un virus de pe net foarte puternic si sa activat automat un fel de antivirus thinking privacy protecion si nu mai merge nimic s-a blocat tot nu pot sa intru pe nici un program joc nimic... si vreau sa reinstalez windowsul dar nu stiu ce drivere imi trebuie si daca vreau sa caut driverele nu ma lasa ca e blocat accesu...cum sa rez problema asta mersi

5 răspunsuri:
| PisicMic19 a răspuns:

Stai asa. poti scoate hdd din comp? Ai un prieten cu un antiv meserias? poti scoate hdd din comp tau si sa il legi in alt comp cu antiv dar hdd sa fie comp ex ATA sau SATA etc? Daca da atunci scoti hdd tau te duci la un prieten il legi pe un slot liber si il ia la scarmanat.Salvezi pe stick ce ai mai important si ii tragi curatenie la greu cu antiv ex un nod 32. Apoi cu rabdare format la greu toate partitiile si reinstalat sistemul. Poti baga un everest si spune el ce ai prin comp. apoi cauti pe net driv

| dan11 a răspuns:

Ai halit un scam prietene.intra in safe mode si vei avea acces la net.

| BusinessPromoterRo a răspuns:

Salut Andrei95_2385. Cauta pe net ccleaner. Este un program free care te ajuta sa vezi ce exeuri sunt in startup. Le dai disable, dupa care faci ce vrei tu.

| AllenS a răspuns:

Daca pana la ruma reusesti sa instalezi Windowsul, poti folosi un program numit Driver Magician care-ti gaseste update-uri si drivere pentru tot ce tine de componenta hardware a calculatorului. Acum, poti face asta doar daca placa de retea (LAN) se instaleaza automat cu Windowsul pentru ca ai nevoie de internet pentru a folosi programul. Btw, ai nevoie si de un serial pentru program sau un crack. Il gasesti usor pe internet.

| Andrei95_2385 explică:

Da dar nu ma lasa sa intru pe net... mai ales sa descarc programe e blocat totul... sad