| llleo a întrebat:

Vreau să primesc bani din tiktok. Am intrat pe site-ul de unde îi pot primi, dar atunci când imi scriu email-ul îmi spune : Please use your work email. Ce anume înseamnă WORK EMAIL? mi-am scris email-ul pe care îl am, dar nu-mi dă voie. Fiți amabili.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2Luyw4h

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce inseamna ca nu iti da voie... sigur ai un mesaj de eroare pe undeva

| mihai69 a răspuns:

Adică e nevoie de o adresă de mail care să nu fie pe un server public (gmail, yahoo, ymail etc.) - cum s-ar spune, adresa de mail ce o primești la angajarea într-o firmă, pentru a trimite și primi mesaje legate de serviciu.

| llleo explică (pentru mihai69):

Și cum ar trebui să fac lucru' ăsta?

| mihai69 a răspuns (pentru llleo):

Să dai adresa de la locul de muncă. Dacă ai.

| NLS a răspuns:

Adică ai nevoie de o adresa de e-mail, care aparține unei companii unde se presupune ca ești angajat
Companiile își rezerva/cumpara/creează domeniu propriu, în loc de Yahoo, sau Gmail, va apărea într-o astfel de adresa, numele companiei. (de fapt nu neapărat numele companiei, ci numele ales de companie)

Exemplu:
dan_vasilescu@siemens.ro

| llleo explică (pentru NLS):

Și în cazul în care nu sunt angajat?