| EnvyU a întrebat:

Salut, vreau sa schimb tabloul electric din casa si sigurantele, sunt foarte vechi, dinalea cu lita si am probleme cu masina de spalat ca bubuie priza.

Stiti cumva de unde, ce anume, si cat exact m-ar costa fara manopera, doar aparatele? M-am uitat la dedeman si bricostore (pe net) dar nu inteleg ce sunt alea, disjunctoare si alte tampenii.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o lita mai groasa la busoane, are ocazia sa-i ia foc si instalatia. Asa patisem si eu, nu mai era mult si...lua foc casa. Toata instalatia trebuie schimbata de la a la z. Poate chema un meserias sau direct cei de laenel si rezolva treaba.Aceia pot estima cam cat costa tot.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca acestea sunt vechi e clar ca si instalatia toata din casa este veche.Si ar trebui schimbata.Mai mult ca sigur iti bubuie priza pentru ca nu ai impamantare.Pe prize.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Impamantarea nu are nici o legatura cu lita groasa de care vorbesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Cu o lita mai groasa la busoane, are ocazia sa-i ia foc si instalatia. Asa patisem si eu, nu mai era mult si...lua foc casa. Toata instalatia trebuie schimbata de la a la z. Poate chema un meserias sau direct cei de laenel si rezolva treaba.Aceia pot estima cam cat costa tot.

| ombladon a răspuns:

Ai nevoie de un tablou+4 sigurante bipolare+sigurantele pentru consumatori mai speciali (boiler, masina de spalat)