| florinnichita a întrebat:

Salut vreau si eu sa imi schimb placa video si nu stiu daca placa video pe care trebuie sa o iau trebuie sa aiba aceleasi frecvente ca cea pe care o am acum

P.S.:ce placa video ddr2 de un 1gb gigabyte imi recomandati pentru gamming

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Gaming inseamna si joculete slabute si jocuri ce vor resurse de la procesor, ram mare, deci nu conteaza numai placa video, ci totul luat ca un intreg contribuie la un sistem bun pentru gaming.
Deci trebuie minim un procesor dual core 2-3 ghz, 4 Gb ram, 2 Gb video etc :-)
Sarbatori fericite!