| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu sa trimit un tricou in alta tara prin posta romana (neprioritar) si m-am hotarat sa folosesc sistemul plic. Tricoul are cam 200 de grame.
Cam cat trebuie sa platesc pe plic, timbre, transport?
Daca stiti puteti spune pentru fiecare pretul.

5 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Intra pe site-ul postei romane si vezi ca poti sa calculezi cat te costa in functie de ce vrei sa trimiti si unde. Uite un link:
http://www.posta-romana.ro/services/tarrifs/personal

| covexrobu a răspuns:

Cu Prioripostul platesti 7 lei pe colet pana la 1 kg si iti ajunge a doua zi dimineata oriunde in tara daca il pui pana la ora 3 dupa-amiaza. Daca il duci la 5 atunci s-ar putea sa il primeasca ori a doua zi daca este un oras mai mare dar daca nu mai intarzie o zi. La o firma de curierat este 17 lei /kg la TCE asta este fara ramburs. Cu ramburs este mai scump putin si banii vin mai greu. Cu fan courier este 25 de lei transportul cu ramburs cu tot. Si ajung garantat a doua zi dimineata adica pana la 12. Si diferenta este ca posta nu ti-l duce pana la usa dar curieratul ti-l aduce acasa.

| JayLeno a răspuns:

Posta-romana.ro gasesti acolo toate tarifele de care ai nevoie. tarifu difera in functie de greutate si tara de destinatie. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar in pretul afisat acolo intra si pretul plicului si al timbrelor?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma intereseaza in alta tara. Si pe site-ul postei romane, preturile includ si costul plicului si al timbrelor? As vrea sa stiu cat ma costa per total.