| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Salut, zilele urmatoarea o sa primesc un colet prin Posta. Cat costa sa-l ridic? (are sub 2kg)
Nu am lucrat niciodata cu posta si nu stiu cat costa. Multumesc!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de unde vine pachetul (national sau international) si ce serviciu a folosit cel care ti l-a trimis (simplu, express, urgent sau curier), pentru ca, tarifele difera foarte mult.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca coletul nu este cu ramburs si il ridici in termen de 2 zile lucratoare de la data avizului (data avizului + urmatoarele 2 zile lucratoare, inclusiv sambata daca oficiul respectiv este deschis sambata) nu platesti nimic. Daca depasesti astea 2 zile platesti magazinaj de ordinul 0.60-1 leu pe ziua de intarziere. Dupa 10 zile de la avizare, daca nu il ridici, coletul este returnat la expeditor. Daca este colet cu ramburs ai de plata suma scrisa in rubrica ramburs pe aviz.

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Pana in 20 LEI

| stefanita12 a răspuns:

1. Este intern sau international (intern=Romania), international stii tu. 2. Ce contine inauntru?

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru stefanita12):

Niste ghete de fotbal, este fara ramburs.
Traseu-Tg. Mures-->Buzau(50km diatanta de Municipiu)

| Salontanul a răspuns (pentru GeorgeGabriel20001):

Nu te costa nimic. Raspunsul andreiei67 este cel mai bun.