| Alex955 a întrebat:

Salutare, am o întrebare, poate pentru mulți pare penibili dar chiar nu știu și nu prea am mulți cunoscuți sa întreb. Recent am ajuns în Londra acum o săptămână și eram curios dacă la Mc Donalds, kfc se poate plati și Cash sau doar cu cardul. Sacă merge cu Cash cum anume ca majoritatea am văzut ca folosesc card iar eu încă nu am

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca poti plati...

| Catrice a răspuns:

Mergi,comanzi,le dai portofelul ălora și le zici "teic evriting iu uant, ai trast iu" și după pleci. Iiziii

| johnnny123 a răspuns:

Tu nu ai mai cumparat nimic cu cash in viata ta, sau de ce nu stii cum se procedeaza?

| dinaprilie a răspuns:

Este posibil. Mergi totusi si intreaba. Rupi engleza?

| Alex955 explică (pentru dinaprilie):

De aia întreb ca nu ma pricep foarte bine la engleza dacă ați plătit careva cu Cash ați putea să explicati în câteva cuvinte dacă nu costa nimic nu?

| suntserios a răspuns (pentru Alex955):

Huh? Tu nu ai cumpărat nimic pana acum? E prima data?

| dinaprilie a răspuns (pentru Alex955):

? Atunci foloseste semnele, cumparati un menu sa nu trebuiasca sa vorbesti prea mult si aia e.

| DarthNiger a răspuns (pentru Alex955):

Pai nu e obligatoriu sa platesti cu cardul daca nu ai, poti plati si cash asa cum fac majoritatea oamenilor.
Nu intelegi engleza? nu ai nevoie de multa engleza ca sa cumperi sau sa comanzi ceva, daca stii toate numerele in engleza, e destul.
Ar trebui sa inveti sa vorbesti engleza mai fluent din moment ce esti in Londra.