| icsbooy a întrebat:

Salutare. am o problema cu un stic de memorie 16gb, din acela Kingston(o singura si mica bucata de metal). la un moment dat acnd l-am introdus in tab; eta, mi-a aratat sa il scanez sinsa repar erorile, am ignorat si am vrut sa-l deschid, nu mai intra deloc.am scos-bagat din nou, la fel, am dat pana la urma scanare, avand w8 stiu ca merge mai greu la scanari, reparari si formatari sticuri de orice marime. am asteptat 6 ore, nimic, am mai incercat la fel, am introdus intr-un laptop cu w7, a mers putin mai repede si mai departe... acum il pot accesa, vad toate fisierele, insa toate au 8kb, il pot formata insa amm documente foarte importante si nu le pot pierde, ati patit careva asa ceva cu sticurile? cum le-ati rezolvat, mentionez ca imi expirase antivirusul si nu mai avea nici un efect de protectie.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Laptopul ti-l recunoaste?
in caz afirmative posibil sa poti recupera datele.
instaleaza teamviewer si cand esti disponibil si ai timp imi trimiti un mesaj. desigur, teamviewer e un program pentru control de la distanta.
in cazul in care esti impotriva folosirii unui astfel de program iti doresc succes in recuperarea fisierelor.

| icsbooy explică:

Da, stiu ce e teamviewer. chestia e ca, si fisierele mici de 2kb de exemplu si cele de 40mb in sus, toate au 8kb. il recunoaste orice dispozitiv, tableta, laptop, pc, etc. ma gandesc sa nu fie ceva virus sa il formatez degeaba. fisierele mici le pot accesa, cele mari nu, peste 8kb...

| nifron a răspuns:

Poate fi de la tableta sa i dai un restart daca vezi ca nu merge. Si aia ce zici ca au fosierele 8kb nu stiu ce sa ti zic se intampla asa si pe laptop cu win7 Asus. la fel imi face si il pacalesc ca pun continutul in folder si dupa in subfolder ca sa mi mearga.