| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.Am si eu o mica problema cu calculatorul si stiu cam care ar fi aceasta... Mi se tot aude un ticait apoi un scartait la unitate si apoi nu merge vreo 2 sec calculatorul, ci doar mouse-ul.Hardul este problema si intrebarea mea este daca ii dau o defragmentare si o formatare totala ar avea sanse sa mearga? Sau isi da duhul?

1 răspuns:
| Wazzap a răspuns:

Salut! Te sfatuiesc sa inchizi curentul (tatal tau stie cum daca esti tu minor) si sa scoti stecherul din priza cu o manusa de cauciuc, dar nu inainte de a verifica priza cu o surubelnita speciala care arata tensiunea... mi s-a intamplat si aproape ca a luat foc priza.winking Si daca priza nu are nimic, da, e hardul si trebuie inlocuit.