| Cheesecake a întrebat:

Salutare, am un iPhone 4s care a fost primit de la un prieten al fostul iubit al matusimi si matusimea mi l-a dat mie mai departe dar acestia au pierdut contactul cu aceea persoana si eu nu am nici-un acess la contul iCloud dar pot sa folosesc telefonul fara nici-o problema cu exceptia sim-ului, daca il bag in recovery si ii dau un factory reset, acesta ma va pune sa bag eu contul meu Apple? astfel creeand alt iCloud?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Daca telefonul a fost decodat ilegal sa-i zic asa si dai reset ala esti o sal arunci n-o sa mai ai ce face cu el, vorbesc ca si valoare pentru ca o sa trebuiasca sal nu mai stiu ce sau cum ii zice plus decodat dupa iar. Daca e decodat factory atunci depinde cum a fost folosit.Eu de ex nu folosesc icolod il am off, am off si find iphone deci daca las pierde sil gaseste careva sa scos.Nu am cont icolud cel putin asa stiu, probabil ca ia dupa contul de itune sau nu mai stiu.Cel mai bine e sa intrebi pe unia la service aia stiu sigur cum e telefonul si cei poti face.Dar in legatura cu decodatu sigur e cum am spus.