| Szoke_Robert_1996 a întrebat:

Salutare happy am un laptop Acer aspire 7551g si am o problema... laptopul functioneaza bine. pana ma apuc sa ma joc.dar cand e actiunea deci are de lucru incepe sa-mi palpaie cateodata becul de la curent deci mi se intrerupe curentul. de la ce poate sa fie bateria acum am schimbat-o incarcatorul este un Ac Adapter model d68-19v/3.43A de la ce poate fi?

3 răspunsuri:
| TronHD a răspuns:

Bai sincer am aceeasi proble doar ca la un PC (calculator) si am aflat ca se intrerupe deoarece jocul pe care il joci consuma multe resurse pe care calculatorul tau le suporta dar geru iar din acesta cauza sistemul tau se opreste brusc!
Chiar daca inainte iti mergea jocul componentele s-au uzat deoarece au fost expus la niste cerinte pe care le suporta la limita!
funda?

| Insideb0i a răspuns:

Deci calculatorul in general nu foloseste resursele la maxim tot timpul. Puterea maxima utilizata de un pc este folosita in aplicatii care cer resurse ( jocurile in general ). Cand stai pe Facebook sa zicem sau chiar pe TPU nu se inchide. Am dreptate? Bateria este posibil sa nu fie compatibila sau chiar mai slaba. Iti sugerez sa faci rost de o baterie compatibila ( pentru laptop ). Daca nu se poate sa fie praful acumulat. Incerca sa-l desfaci daca te pricepi si sa-l cureti. Cu ocazia asta poti sa verifici daca miroase ceva a ars. Posibil sa fie si o componenta,, obosita,,. Te salut si sper ca ti-am rezolvat partial problema

| Szoke_Robert_1996 explică:

Pai m-am dat seama imi trebuie un acumulator de 4.74A asta e prea mic.happy