| nyko3094 a întrebat:

Salutare,,am un PC cu urmatoarele detalii:
Ram-4Gb
Procesor- Intel core i3-2100,,,, 3,10 GHz
Placa de baza de la ECS(H67H2-M3)
Placa video de la Intel HD Graphics Family (256 MB)
CE PUTETI SPUNE,,, pot instala Windows 7 Ultimate,,,, ce parere aveti? ce windows imi propuneti?

Răspuns Câştigător
| anaana2323242 a răspuns:

Are procesorul mare si ram destul de mult, sigur iti merge windows 7, dar acum depinde daca te descurci cu el, 7 este cam complex, daca nu te descurci nu il instala ca sa faci prostioare prin el, dar daca vrei sa instalezi iti recomand Windows 7 Ultimate 32bit, este bun windowsul mai ales ca la ultimate daca nu vrei sa il cumperi poti lua un crack sa il ai licentiat permanent.

| nyko3094 explică (pentru anaana2323242):

In prezent am xp sp3, merge bine, dar am instalat win 7 ultimate pe Virtual box,, si m-a impresionat putin,, ma gindesc sa-l instalez! de asta am si intrebat!

15 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Windows 7, clar, pe 64 bit (sa iti recunoasca tot ram-ul), cu SP1.

| al3xander a răspuns:

Poti instala si windows 8 daca vrei. in orice caz iti recomand unul pe 64 biti (x64, nu conteaza ce versiune) ca sa functioneze tot RAM-ul si la capacitate maxima.

| taken a răspuns:

Windows 7 Ultimate sp1 x64.Jocurile mai noi nu ruleaza sub Windowx XP.

| passarisMB a răspuns:

Da.poti instala fara probleme win7 la specificatiile date.dar daca ma intrebi personal pe mine ce prefer ti-as spune ca win xp sp3.imi e mult mai familiar, mai accesibil si mai bun(parerea mea)

| AndreiBolos a răspuns:

Ai placa video cu memorie de 256 MB?! Sau te-ai referit ca placa video ruleaza pe 256 biti?

| nyko3094 explică (pentru AndreiBolos):

Placa video cu memorie de 256 MB

| Kaulytz_Damon_1999 a răspuns:

Parerea mea, itit spunc amerge foarte bine si windows 7 daa parerea mea ar fi sa lasi wind.xp sp 3 sau sa ti bagi sp 4 e mult mai familiar si mai accesibil nu apar diverse errori ca la 7 daca nu ai sau nu titi recunoaste ceva dar asta e parerea mea bafta

| Mariiiiiiiiian a răspuns:

Da...iti merge si wind 8 f bine.e bun pcbig grin

| robi77 a răspuns:

Da merge foarte bine 7 ultimate

| Blackseid a răspuns:

Baga 7 ca sp-ul nu recunoaste 4gb rami nu stiu ce mai astepti
si sa vezi pe cati biti ruleaza procesoarele sa stii ce win 7 sa pui
si sincer schimba placa video pune una macar de 1gb ddr3

| nyko3094 explică (pentru Blackseid):

Zi-mi te rog cum aflu pe citi biti imi ruleaza procesoarele?

| Blackseid a răspuns:

Scrie in start la run dxdiag dai enter si acolo scrie numele procesorului cauti pe google si veziwinking
si nu iti baga win 8 inca are multe buguri

| Amarghioalei_Dani_1994 a răspuns:

Poti sa bagi orice windows. dar daca vrei sa iti mearga jocurile fara problema iti sugerez XP. nici cu 7 nu cred ca o sa ai probleme.winking