| tinuolaru1234 a întrebat:

Azi am promovat examenul la scoala de soferi (proba practica).
Intrebarea mea este daca pot circula cu masina in seara asta avand foaia pe care scrie admis (pe foaie scrie numele complet, calificativul, punctele obtinute + poze de la sala inclusiv poza pentru permis).

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti circula legal fara dovada eliberata de Serviciul de permise, respectivul act pe care l-ai primit nu tine loc de dovada sau de permis.

| tinuolaru1234 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc! merg maine sa iau dovada mai bine decat sa risc

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana nu ai permisul in mana sau dovada eliberata de Politie, nu poti sofa, fiind ilegal!
Dar ma asteptam sa fii stiut asta, odata ce ai invatat de curand Legislatia rutiera.

| tinuolaru1234 explică (pentru Violleta2022):

Stiam ca nu e legala treaba. dar odata ce sunt bagat in baza lor de date, imi poate da doar pentru neprezentare. sa fiu sincer, nu am invatat legistatia si nici nu stiu daca scrie asa ceva acolo (parerea mea e ca nu scrie). PS: am luat ambele probe din prima (sala 23p iar la oras 6p) :-)

| IIIshaneIII a răspuns:

Ai rabdare ca nu mai crapi cateva zile sa nu te trezesti ca il dai inapoi fara sa apuci sa il vezi in mana macar.

| gothicbat a răspuns:

Cum alții merg și fără permis, tu de ce n-ai putea? laughing
Doar să fii atent, fără talente pe străzi și atenție multă.
Șofat plăcut!

| elcosmin a răspuns:

Trebuie sa te duci in locul in care ai dat sala si sa iti iei dovada. Cel putin acolo e la mine in oras. Saptamana viitoare cel tarziu ai permisul acasa.

| LupCuBlog a răspuns:

Trebuie să mergi să-ți iei dovada, apoi poți conduce liniștit până îți vine permisul. Baftă!

| AndreeaMonica25 a răspuns:

Sigur, iti trebuie doar dovada pana ajunge si permisul! Succes