| anonim_4396 a întrebat:

(da, stiu ca se poate ca aceasta categorie sa nu fie cea corecta, dar am o intrebare). Am niste bonuri de masa pe care le-am de la servici si as vrea sa le schimb in bani. Dar unde? Se poate oare? Sunt tichete de 9 lei sodexo. Am inteles ca sunt unele persoane interesate pe net, contra unor comisioane, la modul 5&, ceea ce mi se pare destul de rezonabil. Sper sa primesc un raspuns. Mersi anticipat! Pace

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Legal nu se poate, legea nu permite asa ceva si nici o sucursala nu iti da bani in efectiv pentru bonuri. Lumea incearca sa traga de bani cum poate ma insel eu cu schimbul asta de bon contra cost sa accepte cineva.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la o casa de marcat si vezi care fac cumparaturi mai multe si ofera-te sa le platesti cu bonuri si ei sa-ti dea banii. Cei ce schimba vor cere comision. De ce sa pierzi bani?

| SuperCoolDude a răspuns:

Rectific, un procent de 5 %

| Cristi_Hordila_1991 a răspuns:

Da la persoane fizice
mai degraba vorbeste cu cunoscutii tai ei sigur te vor ajuta

| Chinez_Alexandru_1991 a răspuns:

Mai bine nu le schimbi. Sa nu ai probleme in viitor.winking