| Yrynella a întrebat:

Salutare lume! stie cineva ce program ar trebui sa-mi instalez la calculator ca sa am wifi pe telefon? merci anticipat, ofer funda!

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Poti impartasi conectiunea de net cu dispozitive wi-fi daca la desktop conectezi un router wireless. De obicei, acesta vine la pachet cu drivere si softuri, care te ajuta sa configurezi reteaua wi-fi si sa te conectezi la internet fara probleme. Laptop-ul are incorporat placa de retea wireless, de aceea nu e nevoie de un dispozitiv tip router.

| ChiarEu2 a răspuns:

Daca ai PC Desktop nu merge niciun program ca nu ai placa de retea wireless! Daca ai laptop e-n-regula...

| gGrigore a răspuns:

Stiu, dar nu zic: )))sper ca te-am ajutat: ))))

| Ungureanus a răspuns:

Placa retea PCI, wireless, si creezi o conexiune bridge intre lan si wireles

| AiaEboy a răspuns:

Nu iti trebuie program pe calculator, ai nevoie de un router special pe care ori il cumperi separat, ori il iei de la firma care iti furnizeaza net-ul.