| Jipa95 a întrebat:

Salutare!
Pe data de 11 decembrie am sustinut proba practica la examenul de condus, care din pacate nu l-am luat. Vreau sa va intreb, acum cand pot sa ma mai duc la DRPCIV sa ma reprogramez? Eu stiam ca daca esti respins la proba practica te poti reprograma dupa 15 zile dar avand in vedere ca de saptamana viitoare vin sarbatorile si nu se lucreaza, m-a bagat rau de tot in ceata. Asadar, pe ce data ma pot duce sa ma reporgramez pentru proba practica?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Puteai sa te reprogramezi de a doua zi, avand in vedere ca reprogramarea se face peste o luna sau chiar mai mult.
Asa fiind poti merge sa te reprogramezi chiar luni, 23 decembrie.
P.S. Vezi ca, pana la data reprogramarii, mai trebuie sa faci obligatoriu inca cel putin 6 ore de conducere si sa ai adeverinta la dosar ca le-ai facut.

| Liviu a răspuns:

Pune manutele si da telefon la sectia de politie si intreaba, sau du-te pana acolo, ei sunt in masura sa te lamureasca.De ce sa te iei dupa vreo unu de aici care poate banuieste, sau nu prea stie, sau nu e sigur? Cel mai bine, te duci frumos si intrebi.

| AnastasiaK a răspuns:

In primul rand, trebuie sa mai faci ore de scoala (6 parca). Te poti reprograma in mai putin de 15 zile, dar nu poti sustine examenul pana nu trec cele 15 zile.