| Io08776u a întrebat:

Salutare, pe parcursul saptamanilor trecute am primit un apel dupa un numar de telefon, la prima vedere parea unul normal, din RO. A apelat cateva secunde, iar apoi a inchis, am sunat inapoi dar nu a raspuns nimeni, ulterior am vazut pe factura ca prin apelarea acelui numar au fost transferati 5 euro. Imi poate explica cineva?

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

E o tehnica veche. Esti sunat ca sa suni inapoi cu suprataxa (cum suna oamenii pentru o vorbi la televizor si sunt taxati). Nu poti anula plata chiar daca mergi la operatorul de telefonie. Blocheaza numarul ala, dar pe viitor o sa mai patesti asta des daca au ajuns la nr tau