| Iunix a întrebat:

Salutare.
Ştiți dacă la ASE Bucureşti se mai face admitere şi în august? Pe site-ul lor am găsit doar pentru luna iulie. M-am uitat pe lista candidaților admişi la o anumită facultate atât la buget cât şi la taxă şi am observat că din 300 de locuri să zicem s-au ocupat doar 265, şi sunt o mulțime de candidați respinşi. Deci ce se întâmplă cu restul de locuri?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

N-ai stiut sa cauti! ----ASE-Bucuresti organizeaza si o a doua sesiune a admiterii 2017 pentru programele de licenta in luna septembrie. Toate detaliile depre oferta de locuri, calendarul admiterii si pasii candidatului le poti gasi in link-ul :http://www.ase.ro/admitere2017/licenta2017/index_septembrie.asp

| untaken a răspuns:

Restul de locuri sunt scoase la concurs in a doua sesiune de admitere. Simplu. Unele facultati, pe langa locurile ramase libere de la buget, mai suplimenteaza locurile de la taxa (10 - 20 locuri), dar asta depinde de facultate.