| Nyco0 a întrebat:

Salutare!
Tocmai mi-am cumparat un Nokia Lumia 520. Nu pot folosi internetul de pe cartela pentru a ma conecta daca nu am retea wireless? Eu nu ma prea pricep. big grin
Multumesc!

2 răspunsuri:
| DanyArtist a răspuns:

Daca ai internet pe cartela iti trebuie pachet de date

Vodafone: intri in setarile de la internet si dai creare pachet de date sau cv de genu si scrii astea https://www.vodafone.ro/....../index.htm

Orange: http://www.orange.ro/setari-telefoane/index.html?language=ro

cosmote: trimite sms cu -"setari" la 638

metodele sunt diferite dar toate ajung in acelasi loc

| Nyco0 explică (pentru DanyArtist):

Multumesc..intre timp am rezolvat oricum. Am sunat la relatii cu clientii si mi-au trimis ei setarile. Ai idee ce program imi trebuie sa imi transfer fisiere de pe laptop pe telefon si invers? eu folosesc un notebook Acer Aspire one cu windows 7 starter. telefonul are windows 8.
Am descarcat o aplicatie Windows phone app for desktop. Nu ma descurc. Am tot cautat si pe internet dar nimic nu ma ajuta!
Multumesc happy