| PatruCalin a întrebat:

Salutare TPU
Când trebuie să schimb buletul la 18 ani trebuie obligatoriu să mă însoțească un părinte

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, trebuie sa te insoteasca, pentru a semna de luare in spatiu. Daca esti tu proprietarul locuintei si ai peste 18 ani nu trebuie sa te insoteasca.

| Bizon95 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Sau daca are contract de inchiriere... inregistrat la fisc... presupun

nici eu nu stiam asta, cu luarea in spatiu, e bine de stiut, multumesc!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Bizon95):

Cu contract de inchiriere poate sa obtina doar viza de resedinta (flotant).

| Bizon95 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Aha!