| Ungurean_Andrei_1999 a întrebat:

Salutare TPU. Dau funda.
Imi spune cineva daca exista IFN-uri care acorda credit fara a avea vechime la locul de munca(sunt angajat de doar 5 zile)
Si care ar fi aceste IFN-uri?
Ma bag sa imprumut, pentru ca imi trebuie o suma mica de bani, pana in 1000

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fereste-te de IFN-uri! Au cele mai mari si drastice dobanzi. Pot sa ajunga si la sume exorbitante. Incearca cu Banca Romaneasca! Pare a fi banca si nu IFN. Daca vrea sa-ti dea credit pe IFN refuza!
Masi ai si Raiffeizen Bank.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cunosc Speed Transfer Financiar, cu dobânzi rezonabile. Îi găsești online.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ia-ți gândul de la IFN-uri. Rămâi și fără apartament in câteva săptămâni. Ajungi pe străzi, și prin procese. Cred că habar nu ai in ce vrei să te implici. Găsește pe cineva care să te ajute (familie, prieteni, vecini, rude) mai ales că e vorba de o sumă mică.
Ori, amână achiziția (eu așa aș face dacă aș fi in locul tău, nu m-am imprumutat niciodată cu bani)