| danny_6400 a întrebat:

Salutare tuturor...Acum cateva zile mi s-a stricat calculatorul, nu i s-a mai putut face nimic.De aceea vreau sa imi cumpar altul. Ce ziceti de acesta:

Dell Precision 340
Procesor: Intel Pentium 4 2800 Mhz HT Tehnology
Memorie: 512 GB RD-RAM Dual Channel
Hard Disk: 40 GB 7200RPM 3.5" S-ATA
Unitate Optica: COMBO Drive (DVD Reader & CD Writer)
Chipset: Intel 850E, Retea: Integrated 3COM 10/100
Placa Video: Integrated (Shared) up to 256 MB, Slot AGP 8x

Pretul lui este de 70 euro. Ce parere aveti, merita banii? E destul de bun?
(Nu e nou!)

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde pentru ce il vrei, altfel este destul de slab fata de nivelul actual, singur procesorul este bun. Daca este in stare buna cred ca merita cca 250 lei. Numai bine!

| Minks a răspuns:

Cat dai atata face. Avand in vedere ca e foarte ieftin, nu trebuie sa te astepti la performante de top.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.videotutorial.ro/? p=525
iti dai seama cum sta treaba, eu cred ca-i destul de bun in rapor cu pretul, pe site mai gasesti si alte tutoriale

| danny_6400 explică:

Pai in general imi trebuie pentru jocuri (nu chiar dintre cele mai noi pentru ca nu vor merge) si pentru internet, messenger, skype...