| Alex432 a întrebat:

Salutare tuturor! Am si eu nevoie de un mic ajutor, in aprilie am implinit 18 ani. Am facut cerere la scoala...cum ca, continui studiile pentru a primi alocatie, insa din aprilie pana in prezent ( decembrie) nu am primit nimic. Stie cineva cand or intra alocatiile pe carduri? si daca voi primi pe toate lunile in care nu am primit?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intereseaza-te la scoala si vezi daca au transmis cererea si adeverinta la organul competent si solicita-le sa vada de ce intarzie. In mod normal trebuia sa o primesti, in luna urmatoare. In orice caz nu o s-o pierzi, este dreptul tau si o s-o primesti integral.
P.S. Nu cumva a incasat-o un parinte?