| C0sminn a întrebat:

Salutare tuturor!
Recent sunt in Spania si stau toata ziua acasa. Am o rugaminte la voi si va rog daca vreti sa-mi raspundeti cat mai sincer.

Deci daca tot stau acasa, am net si ma descurc foarte bine in administrarea si crearea unui site de orice fel, m-am gandit sa fac ceva pe net, dar care sa ruleze aici in spania (un site spaniol) din care sa scot ceva...money

Problema este ca, n-am nici-o idee despre ce sa fie site-ul...sa aiba succes in spania.

Astept raspuns si va multumesc foarte mult!

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

Întreabă-i pe spanioli pe ce ar vrea să dea bani online. Nu cred că ai vreo șansă reală, în Spania oamenii gândesc altfel și nu stau toată ziua la butoane ca noi. În plus, banii lor se duc pe chestii reale.
Află care sunt cele mai populare magazine online în Spania. Întreabă-ți vecinii și prietenii pe ce dau ei bani online. Citește studii de referință (inclusiv pe Eurostat) și descoperă ce anume nu există în online-ul spaniol, dar oamenii și-ar dori.
Un lucru e sigur: spaniolii nu vor da bani pe chestii abstracte (cititul în întregime al unui articol, jocuri și concursuri etc.) dar vor da bani pe produse reale, pe care ar prefera să le comande online decât să meargă până la magazinul respectiv.
Ai putea încerca un magazin alimentar, de exemplu, pentru că spaniolii sunt pasionați de ceea ce mănâncă, dar problema este că 90% din treabă se face offline, doar comanda și achiziția se face online.
Ai putea încerca ceva pe colecții, pasiuni și hobby (trenulețe, timbre etc.).
Oricum, dacă n-ai înțeles deja, cred că cea mai bună variantă este să vinzi niște produse ca să faci bani _din_ online.

Dacă vrei să faci bani online, joacă poker și fă-te bun :-)

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SRM_9479 a răspuns:

Poate fi despre sanatate, corpul uman, sport, diete!