| Romprax a întrebat:

Vreau sa urmez studiile Academiei de Politie din Bucuresti dar am o nelamurire. Am cateva alunite pe fata si ceva mai multe pe maini, dar si operatie de apendicita in partea dreapta a abdomenului. Credeti ca se considera semne distinctive si pot fi respins din aceasta cauza? Daca da, ce as putea face in aceasta privinta? Mentionez ca am terminat clasa a 8-a, si vreau sa stiu ce liceu sa pun prima data, deoarece as vrea sa aiba legatura cu facultatea pe care o sa o fac. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| CbCx a răspuns:

Depinde de alunite, dar nu cred ca se pun ca semne și nici operație. Pentru a da la academia de politie ai nevoie de a cunoaște materii umaniste de aceea este bine sa intrii la profile precum științe sociale sau Filologie.

| Romprax explică (pentru CbCx):

Ok, multumesc. Astept si alte pareri/raspunsuri!

1 răspuns: