| ares8 a întrebat:

Salutari!
Intrebare catre cei care au achizitionat si folosit aparatul cu ultrasunete impotriva cainilor, Super ultrasonic AD-100, Aokeman Sensor : e bun de ceva?
Am gasit ceva pe internet dar nu m-am lamurit pe deplin si de aceea doream sa aflu amanunte de la cineva care l-a folosit. Ma interesa in mod deosebit cati decibeli are, la ce distanta actioneaza in general si daca intr-adevar pune cainii pe fuga.
Multumesc anticipat celor ce-mi vor raspunde si o seara placuta tuturor!

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Ma tenta si pe mine la un moment dat un dispozitiv de genul asta, e drept ca nu chiar asta, si am facut ceva "sapaturi" pe net - exista tot felul de comentarii pe tot felul de forumuri, daca dai o cautare pe google imposibil sa nu gasesti. Fapt e ca nu am mai cumparat, opiniile erau ca ori nu are efect, ori ca uneori parca mai rau starneste cainii si ca tot un ciomag e mai eficent :)) cica are 150 de decibeli http://www.craiovaforum.ro/......28971.html acum na, la pretul asta, daca nu esti stramtorat financiar, poti sa-l iei, desi tot la pretul asta as spune ca nu cred sa faca mare lucru. succes in investigatii :)