| anonim_4396 a întrebat:

Salutări!

Recent mi-am făcut cont pe o casă de pariuri și îmi cere datele de pe card?! Ce Dumnezeu...adică cum să dau eu datele de pe card.

Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Nu pot folosi pentru a face tranzactii acele date scrise pe card. Si da, e normal sa le ceara. Orice comerciant online caruia ii faci plata cu cardul iti cere acele date. Ia gandeste-te... daca ar putea fi folosite, ar mai fi scrise vizibil acolo astfel incat oricine iti vede cardul sa poata avea acces la contul tau?!

| 1231242 a răspuns (pentru Holiday):

Păi și ce anume i-ar putea opri, gen, să facă tranzacții, gen să zicem că l-am scăpat pe jos?

| Holiday a răspuns (pentru 1231242):

PIN-ul?!
Degeaba ai cardul daca nu stii PIN-ul...

| mihai69 a răspuns (pentru Holiday):

Ba poate fi folosit (exclusiv online) dacă se cunoaște codul CVV / CVV2 (cifrele de pe spatele cardului).

4 răspunsuri:
| asperger3 a răspuns:

Salutare. Desi nu joc la pariuri, tu trebuie sa joci pe o suma. De aceea iti cer datele de pe card.